Anasayfa Ürünler / Hizmetler Hakkımızda Referanslar İletişim Site Haritası
 
Büklüm (Halat) ile Ardgerme
   
Büklüm halat ile ardgerme DYWIDAG Ardgerme Sisteminin uygulama kolaylığı, teknolojik gelişmişliği ve güvenliği ile her türlü öngerme yapı için uygunluğunun, dünyaca kabul edilmiş olması, aynı zamanda bizlere bu saygınlığı korumaktan öteye, daha da güçlendirme görevini yüklediği kanısındayız. Bu sistem bu güne kadar köprülerden, silolara, barajlara yüksek binalara kadar hemen her türlü yer altı ve yer üstü ve alt yapıda başarı ile kullanılmış takdir toplamıştır.

Yedi Telli Büklümlerin genelde Ankaraj Kafalarına, özellikle de Germe Kafalarına tesbiti " Kama" lar ile yapılır. Bunların büklümleri germe işlemi sonunda krikonun boşaltılması sırasında kendiğilinden kamalayarak sabitleyebilirler. Ancak bu sırada germe kuvvetleri kontrolü zor bir kayba ( Kama kaçağı ) sebep olur. Bunu önlemek DYWIDAG Germe krikoları özel ikinci bir piston ile donatılarak, kamaları krikoyu henüz boşaltmadan bastırılıp sıkıştırılması olanağı sağlamıştır.

Büklüm demetleri özellikle uzun Ardgerme elemanlarının gerekli olduğu yerlerde kullanmak tercih edilir. Büklümlerin önceden betonarme donatısının bağlanması sırasında  betonlanacak kesit içine yerleştirilmiş Kılıf Borularına, betonlamadan önce de sonrada sürülmesi mümkündür. Betona gömüle tipteki ankaraj kafalarının da betonlama öncesinde yerleştirilmiş olması gerekir. Ayrıca demetteki büklüm sayısını seçerek Ardgerme elemanlarının kuvvet kapasitelerini çeşitlemek olanağı da önemlidir. Bu çeşitlemeler şantiye planlaması ve zamanlaması yönünden gerek Proje ve gerekse de Şantiye mühendisine geniş ve yararlı olanaklar sağlar.

Gertek ayrıca geniş ve köklü deneyime Sahip DYWIDAG'in güçlü Merkez Teknik Bürosu ile işbirliği içinde özel istekleri de karşılamaktadır. Sistem istenen tanınmış bütün standart ve yönetmeliklere uygun teknik bakımdan mükemmel ve ekonomik çözümler sunmaktadır.

 

Büklüm halat ile ardgermeMA Ankraj
SD Ankraj


    

Soğan Başı Ankraj ZF/ZR
Ekleme Ankrajı R
Ekleme Blok Ankraj M/ME
Yassı Ankraj FA
Tekil Büklüm Ankraj EV
 
 
GERTEK ARDGERME SİSTEMLERİ A.Ş.
Deliklikaya Mah. Deliklikaya Sok. No:69/1 Arnavutköy / İSTANBUL
Email : gertek@gertek.com.tr            
Tel   : +90 212 288 91 66  Fax: +90 212 288 91 68