Anasayfa Ürünler / Hizmetler Hakkımızda Referanslar İletişim Site Haritası
 
Eğik Askı Sistemleri
   

 

DYWIDAG Eğik Askıları ile GERTEK Ardgerme Sistemleri A.Ş. açıklıkları, alışılmış basit veya sürekli kirişli düzenlere göre çok daha hafif üst yapılarla geçmeyi sağlayan etkenliği, montaj kolaylığı ve güvenilirliği dünyaca tanınmış bir sistem sunmaktadır

Bu sistemin en önemli öğesi, çoğu kez oldukça sık aralıklar ile düzenlenmiş olarak yapı döşemesini uygun bir konumda yükselen bir pilona bağlayan ince ve zarif askılardır. Bu düzen genelde güzel, saydam ve etkileyici bir yapı ortaya çıkarır. Bu düzen elemanlar yapının önemli bir bölümünü taşımaları nedeni ile yüksek dayanımlı dış etkenlerden etkilenmeyen ve az bakım gerektirecek bir şekilde tasarlanmış ve geliştirilmişlerdir. Bunların tekrar gerilebilir ve geliştirilebilir türleri de sunulmakta ve ilgi görmektedir.

Belirtmek gerekir ki, bu olumlu özelliklerin sağlanmasında DYWIDAG'ın geçmişi bu konuda yarım yüzyıl geriye giden yoğun araştırma ve uygulama deneyimleri büyük rol oynamıştır.

       


DYWIDAG Büklümlü Eğik Askı Sistemleri şu ankaraj tiplerinde sunulmaktadır.
 

A- DYNA ® Kamalı ve Yapışmalı Ankarajlar ( DYNA ® Bond Anchorage )
Bu tipte ankrajlar sürekli yükleri üstlekdikten sonra, içi büklümlerle yapışma ( aderance / bonding ) sağlayan ve onları taşıyıcı yan düzene bağlayan bir malzeme doldurur.
   
   
   
B- DYNA ® Kamalı Ankraj (DYNA ® Grip Anchorage)


Burada büklümler sürekli yükleri üstlendikten sonra sadece özel kamalarla bağlanır ve tüm kullanım süresince gelen yükleri taşırlar. Bu düzen daha etkin gözlem ve kontrol yanında, tek tek büklümleri gereğinde değiştirme olanağı da verir.
   
   
 
GERTEK ARDGERME SİSTEMLERİ A.Ş.
Deliklikaya Mah. Deliklikaya Sok. No:69/1 Arnavutköy / İSTANBUL
Email : gertek@gertek.com.tr            
Tel   : +90 212 288 91 66  Fax: +90 212 288 91 68