Anasayfa Ürünler / Hizmetler Hakkımızda Referanslar İletişim Site Haritası
 
GEWİ® Çelik Çubukları (Boydan boya vida dişli)
   


GEWİ® üretim sıcaklığında, tam boy kalın vida dişli haddelenmiş çubuklardır. Aşağıda Sıralanan özellikleri ile bunlar çok yönlü kullanım olanağı sunarlar. "Betonarme Donatısı ve Birleşimleri", "Kaya Saplamaları / Çivileri" ve başka çeşitli uygulamaların ana elamanını oluşturur.

Genelde bu çubukların en düşük Akma/Kopma Dayanımları Ø12- Ø50 mm arasında çaplar için BSt. 500 / 550 ve Ø63,5 mm için BSt. 555/700 düzeyinin üstünde olduğundan Avrupa EN veya Alman DIN Standardına göre BSt. IVS tipi Betonarme Donatı Çeliği olarak da bilinirler.

 • Çubuklar sürekli vida dişli ile donatılmış olduğundan, işyerinde istenen boyda kesilebilir, ayrıca vida dişi açma işlemine gerek kalmadan "Sıfır Ankaraj Boyuna Eşdeğer" bir "Ankaraj Somunu" ile tespit edilebilir veya örneğin betonlama derzinde bir "Eklem (coupling)" ile ilerdeki çubuğa "Tek Parça (monolithic)", etkinliğinde, bir başka deyiş ile "Kesintisiz Çubuk" değerinde bağlanabilirler.
 • Üretim sürecinde bu çubuklara sıcak haddelenen kalın vida dişleri, içine gömüldüğü beton veya çimento harcına olağan üstü bir yapışma (adherence) sağlar. Bu nedenle Edilgin (pasif) Zemin Saplamalarında, sonradan betonla oluşturulan "Donatı Filizleri" olarak başarı ile kullanılırlar.
 • Ø12 - Ø50 mm arasındaki çaplardaki çubuklar karbon çelikleri için geçerli yöntemler ve yönetmelikler dikkate alınarak kaynaklanabilirler.
 • GEWİ® Çubukları ve Donanımı istenirse "Galvanizli" olarak da sunulabilir.
 •    GEWİ® Mini Kazık
   
   
   
   
  GERTEK ARDGERME SİSTEMLERİ A.Ş.
  Deliklikaya Mah. Deliklikaya Sok. No:69/1 Arnavutköy / İSTANBUL
  Email : gertek@gertek.com.tr            
  Tel   : +90 212 288 91 66  Fax: +90 212 288 91 68